Italfogyasztás esküvőn ⚡: korlátlan italcsomag legyen vagy fogyasztás alapú?
Korlátlan italcsomagot kérjünk vagy fogyasztás alapján elszámolt italcsomagot?
Tény, hogy a vendéglátós szakmát körüllengi egy negatív sztereotípia, hogy ott húzzák le a vendéget, ahol csak tudják… Főlegy egy esküvőn, ahol este már ki figyel oda minderre. Igen, sajnos vannak ilyen esküvői helyszínek… Részben ez az oka a korlátlan italcsomag elterjedésének! Minden esetre, ha valamelyik esküvő helyszínen minden feles után, strigulázós módszerrel összesítik a fogyasztás, az kezdjen nagyon gyanússá válni…
Fogyasztás alapú italcsomag esküvőn
Évekig fogyasztás alapú italcsomagot ajánlottunk párjainknak, hiszen mi is annak a híve voltunk, hogy az a tiszta, ha annyit fizet a vendég, amennyit elfogyasztott. Ezt mi a következőképpen koordináltuk:
Megállapodunk egy italcsomagban, ami konkrét mennyiségű italokat tartalmaz. Ez a kezdőkészlet, mely az esküvői vacsora helyszínére, egy helyre van bekészítve, így a pár által megjelölt kontakt személy (örömapa, vőfély, barát) le is ellenőrizheti a nyitókészletet. Előzetesen egyeztetünk a párral, hogy mikortól szolgálhatjuk fel a rövid italokat a vendégek részére. Általában ez az esküvői vacsora kezdésének időpontja szokott lenni. Nem feltétlenül spórolás végett, hanem azért, hogy ne “fáradjanak el” nagyon hamar a vendégek… 😉
Az ital szervírozása egy nyitott bárból történik (nem zárt ajtók mögött, a háttérből), ahol az este folyamán bármikor szúrópróbaszerű ellenőrzést lehet tartani, hogy hol tart az italkészlet, és hogy egyszerre csak egy üveg van-e felbontva italfajtánként, mert egyszerre csak egy üveg van felbontva italfajtánként! 🙂
Ha az italcsomagból bármi elfogyna, először megnézzük, hogy a többi fajta ital hogy áll, mert lehet, hogy “be tudjuk cserélni”. Ha nem tudunk cserélni, csak abban az esetben hozunk fel újabb üveggel, ha erről a párt vagy a pár által megjelölt kontakt személyt megkérdeztük és Ő aláírásával igazolja, hogy tudomása van róla, de a cseréről is szintén szólunk, illetve megkérdezzük…
A buli végén a kontakt személynek lehetősége van a zárókészlet standolására!
Másnap az elszámolásba csak olyan italok szerepelnek, melyeket igazolni tudunk, illetve a bontatlan üvegeket fel sem számoljuk!
A pluszban felhozott italokat nem listaáron, hanem a korábban megadott csomagáron számoljuk fel!
Évekig csak így csináltuk, soha, semmilyen problémánk és konfliktusunk nem volt ezzel az elszámolással. Átlátható és korrekt! 🙂
Korlátlan italfogyasztás esküvőn
Aztán lassacskán egyre többen kértek korlátlan italcsomagot az esküvőjükre, aminek még szintén a más esküvői helyszínekkel tapasztalt bizalmatlanság illetve a könnyebb költségkalkuláció volt az oka… A megkérdezettek úgy gondolják, sokkal jobb egy fix összeggel kalkulálni, mint azon idegeskedni, hogy hajnalban, hol áll meg vendégeik fogyasztása.
A korlátlan italcsomag tartalmát és a rövid italok felszolgálásának időpontját szintén a pár határozza meg, csak annyi a különbség, hogy nincs mennyiségbeli meghatározás. A kiválasztott italok korlátlan mennyiségben a buli végéig állnak rendelkezésre, de ez esetben is csak egy üveg van egyszerre felbontva, illetve italpultból történik a kiszolgálás az egész esküvő alatt.
Természetesen a mai napig dolgozunk mindkét italrendszerrel, sőt van, hogy kombinálják a párok, hogy üdítő, sör, kávé korlátlanul, rövid italok elszámolással… Nem vagyunk egyformák! Kihez melyik áll közelebb… 😉
Esküvőseink körében végzett statisztikák alapján, a legtöbb pár ajánlás útján találta meg és választotta a Fenyőharaszt Kastélyszállót esküvő helyszínül! Számunkra ez mindennél többet ér! Elnézést a kifejezésért, de jó nagy barom az, aki a személyes ajánlás fontosságát nem látja át, és kockáztatja hírnevét – általánosságban a vendéglátósok hírnevét! – pár ezer forintos “lopott” italfogyasztásért!
Mi nem tesszük! 😉