5 + 1 szervezési baki, amit jobb elkerülni
Az esküvő megszervezése bizony komoly projekt, így hát nem meglepő, hogyha az izgalom és lelkesedés mellett ott motoszkál bennetek egy kis aggodalom is: Vajon minden úgy sikerül, ahogy megálmodtuk? Hogy fogjuk kezelni a váratlan helyzeteket? Ezen minden pár keresztülmegy, de higgyétek el, egy kis odafigyeléssel nem lesz gond, és persze segítünk mi is.
Összegyűjtöttük a leggyakoribb szervezési bakikat és megmutatjuk azt is, hogyan kerülhetitek el őket, hogy a nagy nap valóban olyan legyen, amilyennek elképzeltétek és a szervezést is élvezzétek.
1. A költségek alábecsülése
A legtöbb pár az esküvő szervezésének kezdetekor nem számol reálisan a költségekkel. Tény, hogy az olyan, nagyobb tételek határozzák meg a végösszeget, mint például az esküvőhelyszín, a vacsora vagy a zenekar díja, de ne feledjétek: sok kicsi sokra megy. Tudtátok például, hogy a polgári szertartás sincs ingyen, ha hétvégén, kihelyezett helyszínen esküdtök?
Hogyan kerüljétek el?
Minden szolgáltatótól kérjetek részletes árajánlatot, és készítsetek egy költségvetést már a legelején. Használjatok esküvőszervező alkalmazást vagy akár csak egy egyszerű táblázatkezelőt, amiben nyomon követhetitek a kiadásokat, a legkisebbeket is. És ami a legfontosabb, készüljetek fel mindenre: számoljatok 10-15% váratlan költséggel!
2. A halogatás csapdája
Sok pár az eljegyzés örömében sokáig nem foglalkozik a szervezési feladatokkal, majd amikor rájönnek, hogy szorítja őket az idő, kapkodni kezdenek és átgondolatlan döntéseket hoznak. Az „Ej, ráérünk arra még!” hozzáállás nem csak felesleges stresszt okoz, de kompromisszumokra is kényszeríthet titeket olyan kérdésekben, amikben eredetileg nem akartatok engedni.
Hogyan kerüljétek el?
Az esküvő előtt egy-másfél évvel kezdjétek el a szervezést és haladjatok prioritási sorrendben: először helyszín és dátum, utána jöhetnek sorban a szolgáltatók. Készítsetek egy ütemtervet, amiben minden hónapra konkrét feladatokat tűztök ki, így folyamatosan haladhattok, és nem marad minden az utolsó pillanatra.
3. Túl sok DIY projekt
A "csináld magad" kellékek igazán személyessé tehetik az esküvőt, de sok pár esik abba a hibába, hogy túlvállalja magát és pánikszerűen próbálja befejezni a projekteket az utolsó hetekben.
Hogyan kerüljétek el?
Csak olyasmibe kezdjetek bele, amihez van elég időtök és a tapasztalatotok is megvan hozzá. Ha túl sok ötletetek van, állítsatok fel fontossági sorrendet, és csak a legfontosabbakat valósítsátok meg saját kezűleg, a többit bízzátok szakemberekre. Jó megoldás lehet az is, ha bevontok családtagokat, barátokat is a megvalósításba.
4. Szervezés B tervek nélkül
Az egyik leggyakoribb baki a szervezésben, hogy a párok nem készülnek alternatívákkal. Ott van mindjárt az időjárás: bár mindenki kellemes napsütésben képzeli el a szabadtéri polgári szertartást, előfordulhat, hogy másképp alakul. És persze igaz ez másra is, mi a helyzet például akkor, ha az egyik szolgáltató az utolsó pillanatban kiesik?
Hogyan kerüljétek el?
Valamennyi szolgáltató esetében készüljetek B vagy akár C tervvel is, és ha szabadtéri ceremóniát terveztek, legyen alternatíva esős időre. Ezen felül gondoskodjatok arról, hogy egy megbízható családtag vagy barát ismerje az összes tervet és elérhetőséget, és persze ne feledjétek, ott az esküvői helyszín profi csapata, akikre szintén számíthattok.
5. Trendek mindenek felett
Sok pár belefut abba a hibába, hogy túl sok mindent akar átvenni a közösségi médiában vagy esküvői magazinokban látottakból. Az eredmény? Az esküvő személytelen vagy egyszerűen túlzsúfolt lesz.
Hogyan kerüljétek el?
Válogassatok tudatosan a trendek közül, és csak azokat építsétek be, amelyek valóban illenek hozzátok. Ne feledjétek, az esküvőnek rólatok kell szólnia, nem pedig arról, hogy mi az, ami éppen népszerű! Igaz a mondás itt is: a kevesebb néha több, egy-egy jól megválasztott, személyes részlet sokkal emlékezetesebbé teszi az esküvőt, mint tucatnyi trendi megoldás.
+ 1. Önmagatok háttérbe szorítása
Sok pár túlságosan belemerül az esküvő szervezésébe és a vendégek igényeit helyezi előtérbe, közben pedig megfeledkeznek saját magukról és arról, miről is kellene szólnia ennek a napnak.
Hogyan kerüljétek el?
Tűzzetek ki "esküvőmentes" napokat, amikor nem beszéltek a szervezésről, és emlékeztessétek magatokat, miért is házasodtok össze. Ami pedig talán a legfontosabb, hogy ne csak a szervezés ideje alatt, hanem az esküvő napján is szakítsatok időt magatokra, lehet ez akár egy rövid séta kéz a kézben, mielőtt elkezdődik a mulatság, bármi, amit csak magatokért tesztek.
Bízzátok magatokat szakértőkre!
Szervezés közben számos kihívással találkozhattok, de a jó hír, hogy nem kell egyedül végigmennetek ezen az úton. Ha úgy határoztok, hogy az esküvőt kastélyban, a mi gyönyörű helyszínünkön tartjátok, akkor a segítségünk is a tiétek, mi pedig tudjuk, hol rejtőzködnek a buktatók és fel vagyunk készülve a váratlan helyzetekre is.
Az a küldetésünk, hogy nektek csak egymásra kelljen figyelni, míg mi csendben gondoskodunk minden másról a vendégvárótól kezdve az esküvői vacsorán át egészen a másnapi morzsapartiig. Bízzátok magatokat Pest megye legjobb esküvői helyszíneinek egyikére, hogy a nagy nap minden pillanata tökéletes legyen!